Як дізнатися, що Ваша Wi-Fi мережа була зламана?

Wi-Fi мережі – це дуже необхідна річ для сучасного будинку. Практично кожен пристрій сьогодні вимагає бездротового Інтернет-з’єднання.

Як результат, всі види цінної інформації передаються через Вашу мережу Wi-Fi: номери банківських карт, паролі, особисті фотографії і файли. А це робить Вашу бездротову мережу цілком природною мішенню для кіберзлочинців.

Також сигнали Вашої мережі можуть виходити за межі Вашого будинку або квартири, а це надає хакерам можливість підключитися до неї.

Використовуючи елементарні інструменти зламу, можна обійти засоби безпеки Wi-Fi мережі всього лише за 10 хвилин. Можливо, хакери просто захочуть використовувати Ваше Інтернет-підключення для виходу в онлайн – це не так страшно, як красти Ваші критично важливі персональні дані, але все ж це крадіжка, пише Panda Security.

Як дізнатися, що Ваша мережа Wi-Fi була зламана?

Першою ознакою того, що Ваша мережа Wi-Fi була зламана, швидше за все, буде загальне падіння швидкості доступу в Інтернет. Чим більше людей підключено до Вашої мережі, тим повільніше стає завантаження сайтів або перегляд потокового відео.

Якщо Ви помітили, що у Вашій мережі відбувається щось дивне, Ви повинні розібратися в цьому. Перше, що потрібно зробити, – це перевірити сам роутер Wi-Fi.

Увійдіть в Ваш роутер, використовуючи Ваші ім’я користувача та пароль (якщо Ви їх не міняли з моменту покупки – а це неприпустимо, і Вам треба терміново їх поміняти! – то, як правило, вони надруковані на наклейці на задній панелі). У кожного роутера буває своя специфіка, але Вам необхідно знайти сторінку зі статусом Wi-Fi, на якій представлений список підключених до Вашої мережі пристроїв.

Ця інформація може бути в розділі Підключення пристрою, Список пристроїв або Домашня мережа, наприклад.

Цей список може виглядати у вигляді зображення, як показано на малюнку нижче (були заретушовані деякі конфіденційні дані):

Як дізнатися, що Ваша Wi-Fi мережа була зламана?

Погляньте на список, перевірте, чи немає там невідомих Вам пристроїв. Будь-які пристрої, які Вам не знайомі, вказують на те, що безпека Вашої мережі порушена хакером.

Можливо, що деякі пристрої мають “незрозумілі” імена, які спершу нам можуть нічого і не говорити, але при цьому вони цілком легітимні. Тому спершу перевірте всі Ваші підключені до Wi-Fi пристрої, перш ніж панікувати!

Як захистити себе від хакерів?

Існує низка передових технологій для підвищення рівня безпеки Вашої Wi-Fi мережі, такі як надання доступу до мережі тільки конкретним пристроям на основі їх унікальної MAC адреси. Набагато простіше, і майже так само ефективно, – це просто вибрати більш надійний з точки зору безпеки протокол.

Останній, найбільш безпечний варіант – це WPA2, як показано на малюнку нижче:

Як дізнатися, що Ваша Wi-Fi мережа була зламана?

Але врахуйте, що якщо Ви зміните налаштування протоколу безпеки, то Вам, можливо, буде потрібно заново підключити всі Ваші Wi-Fi пристрої, але це занадто маленька ціна, яку Вам доведеться заплатити, щоб запобігти можливості несанкціонованого доступу хакерів у Вашу мережу.

Також Вам слід додати другий рівень безпеки, щоб виставити бар’єр хакерам, які все ж зможуть прорвати першу лінію оборони. Йдеться про комплексне рішення безпеки, яке має бути встановлено на Ваших ПК і мобільних пристроях з Android, що допоможе Вам запобігти випадкам крадіжки Ваших персональних даних. Наявність таких рішень також дозволить Вам блокувати віруси і захистити Ваших дітей від небажаних веб-сайтів.

Вам необхідно бути в курсі того, що відбувається у Вашій мережі, щоб не дозволити хакерам заволодіти нею.

За матеріалами сайту cybercalm