З Днем системного адміністратора

Новини

У п’ятницю, 26 липня, відзначається всесвітній День системного адміністратора. Системний адміністратор – це співробітник організації, установи або компанії, посадові обов’язки якого передбачають забезпечення штатної роботи парку комп’ютерної техніки, мережі та програмного забезпечення. У розмовній мові системних адміністраторів ще називають сисадмінами або просто адмінами.

Історія Дня системного адміністратора Історія свята зародилася з 1999 року. Тоді один з американських системних адміністраторів з Чикаго на ім’я Тед Кекатоса виступив з ініціативою на підтримку нового професійного свята, який би об’єднав фахівців цієї професії. 28-го липня того року це свято, під назвою «System Administrator Appreciation Day», було вперше відзначене в США.

В силу надзвичайної актуальності й затребуваності професії системного адміністратора по всьому світу, свято День сисадміна швидко набуло широкого поширення і вийшло на міжнародну арену. Кажуть, що професія сисадміна схожа на професію лікаря – якщо все працює добре, про нього і не згадують, але якщо не працює – сисадміна згадують всі і активно вимагають допомоги. У цей день прийнято вшановувати скромних трудівників «невидимого фронту», які оберігають благополуччя корпоративних мереж і комп’ютерів – адже саме від них напряму залежить успішна робота компанії.